Odpływy górników Bitcoin wykazują oznaki osłabienia rynku BTC

Ten News Giełdowy został dostarczony przez OKCoin, naszego preferowanego partnera giełdowego.

To był długi czas. Po imprezie Bitcoin’a, która odbyła się 12 maja i zmniejszyła się o połowę, wiele osób ze społeczności kryptokurrency sugerowało, że słabsi górnicy wyjdą z rynku i pozostawią dużą część kursu haszu dostępną dla silniejszych graczy.

Jednak, jak to ma miejsce w przypadku protokołu Bitcoin, haszysz sieci dostosował się negatywnie – co oznacza mniej

szą trudność – pozwalając „słabszym“ podmiotom na powrót do górnictwa Bitcoin.

Jednak wydaje się, że kończy im się paliwo. Dane z łańcucha pokazują, że mniej znani górnicy są gotowi do aktualizowania swoich zysków i przypuszczalnie zamykają działalność, jeśli weźmie się pod uwagę badania z kilku źródeł.

Drugi co do wielkości odpływ
Wskazując na odpływy Bitcoin z kilku górników w tym tygodniu, firma badawcza CryptoQuant tweeted:

Dane wskazują na dwa baseny górnicze, HaoBTC i Poolin, które mają być ruchome duże ilości Bitcoin. Poolin jest jednym z największych basenów górniczych na świecie, shuffling z AntPool na najwyższym miejscu wiecznie. W tym tygodniu nastąpił również drugi co do wielkości odpływ – oba baseny to 7.153 BTC, około 65 milionów dolarów w cenach bieżących, na dzień 25 czerwca.

Według danych na BTC.com, Poolin wydobywał ponad 158 bloków w ciągu ostatniego tygodnia, drugi w kolejności do 187 F2Pool’s. HaoBTC nie znajduje się na liście Top-20.

Dane pokazują, że publiczne konta Bitcoin Revolution popularnych krypto wymiany nie wykazały znaczącego wzrostu całkowitych udziałów – wskazując, że środki zostały prawdopodobnie sprzedane w transakcji Bitcoin pozagiełdowej (OTC). W Azji działa wiele takich firm, jak OSL w Hongkongu i QCP w Singapurze.

Pomimo tego, wskaźniki na Glassnode pokazują, że około 2900 BTC – śledzone z poszczególnych portfeli górników – zostało zdeponowanych na giełdach kryptograficznych:

Odpływy poprzedzają spadki

Jak donosi CryptoSlate na początku tego miesiąca, odpływy górników zmniejszają się po początkowym gwałtownym wzroście w tygodniu po zmniejszeniu się o połowę ilości Bitcoinów. W tym czasie publicznie dostępne dane wykazały, że górnicy przez krótki czas sprzedawali więcej Bitcoinu niż zarabiali, prawdopodobnie w celu pokrycia kosztów i ochrony przed przyszłym ryzykiem.

W międzyczasie, niektórzy handlowcy na Twitterze powiedzieli, że odpływy górników przyczyniły się do niedźwiedzich cen krypto walutowych w dniu 25 czerwca. W momencie pisania Bitcoin spadł o 4 procent, podczas gdy ETH spadł o 6 procent:

Komentatorzy twierdzą, że odpływy górników poprzedzały masowe spadki cen w przeszłości. Jednak żadne statystycznie istotne dane czy dane metryczne nie uzasadniają takiego twierdzenia.

Na początku czerwca dane Glassnode’a na temat Miner Outflow Multiple (MOM) dla Bitcoin, który oblicza odpływy dla waluty z puli górników, wykazały, że odpowiednie wartości osiągały nowe jednoroczne niskie wartości, biorąc pod uwagę 365-dniową średnią kroczącą metryki.

Zarządzający funduszem Tuur Demeester tweetował w tym czasie:

Zdrowych górników bitcoin są hodling, a walczący górnicy mają mało BTC w lewo do sprzedaży. Byk.

Kiedy górnicy przenoszą duże ilości #Bitcoinów?

Multiplex wypływu górniczego pokazuje, kiedy objętość $BTC wypływającego z portfeli górników jest wysoka w porównaniu z jego historyczną średnią.

Jest to stosunek odpływu górników (w USD) do ich 365-dniowego MA.